Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
opiekunka niemcy
Menu


» Strona Główna
» Dodaj do Ulubionych

Czarodziejska Księga

» Księga Gości 0
» Dodaj do Księgi

Mój profil


Archiwum

2014
Grudzień

Linki


Ulubieni


Opis

opiekunka niemcy

Pół miliona polskich specjalistów wyróżnia się do sztuki opiekunka niemcy za Odrę. Największe zlecenie jest na spawaczy, lakierników, architektów i mechaników. Żeby ich zachować, nasze marki będą gromadzić płace, co napędzi inflację. Najznaczniejsze zaangażowanie wyjazdami jest w obszarach przygranicznych. W woj. lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim do wyjazdu sporządza się ponad 100 tys. osób. Właśnie na zbytach akcji w Nysie, które 25 marca zorganizował powiatowy urząd pracy, chęć wyjazdu zadeklarowało ok. 3 tys. fachowców, m.in. operatorów maszyn, murarzy i piekarzy.

Takie potwierdzone certyfikaty na niemieckim targu praktyki oznaczają nawet o połowę wyższe wynagrodzenie: człowiek bez papierów dostanie 1200 euro miesięcznie. Z dokumentami czeladniczymi 1600, a z delikatnymi ponad 2 tys. euro.

To, co dobre dla ludzi, nie oznacza jednoznacznych pomocy dla naszej ziemie. O ile w 2004 roku na Zachód wyeksportowaliśmy głównie osoby bezrobotne, o tyle obecnie marki będą tracić fachowców. Odpływu specjalistów obawia się zwłaszcza maluch i średni biznes. Z ubiegłego badania portalu Pracuj.pl wynika, że aż 61 proc. przedsiębiorców spośród ostatniego przemysłu obawia się pasztetów z rekrutacją. By wziąć moce produkcyjne, strona spośród nich będzie potrzebowała podnieść płace. Z prognozy firmy badawczej Manpower wynika, że szybko w różnym trymestrze podwyżki planuje ponad 35 proc.

firm budowlanych i ponad 20 proc. firm z branży produkcyjnej. Niekontrolowany wzrost płac grozi spadkiem rentowności własnych marek, i przede wszelkim złym wzrostem inflacji, która dziś ma ponad 3,6 proc. Na miesiąc przed rozpoczęciem niemieckiego targu pracy prawdziwe oblężenie są krajowe izby rzemieślnicze i przygraniczne samorządy terytorialne. Przychodzą do nich mieszkańcy niemieckich agencji zatrudnienia, i szczególnie ciż przedsiębiorcy. W ubiegłym tygodniu na zbyty akcji w Nysie wywoływane przez powiatowy urząd pracy przyjechało 20 niemieckich firm i organizacji rekrutacyjnych: z Berlina, Monachium, Deusseldorfu. – Właśnie z urzędu rzeczy w Magdeburgu mieliśmy 50 propozycji pracy – informuje nam Daniel Machnik z nyskiego urzędu pracy. Najbardziej wyszukiwani są spawacze, lakiernicy, budowlańcy, mechanicy i kierowcy. Zainteresowanie propozycjami ze ściany Polaków było znaczne: teraz po kilku godzinach zakończyły się ulotki i reklamy informacyjne, które niemieckie firmy przywiozły ze sobą. Podobną akcję w kwietniu organizuje Wojewódzki Urząd Sztuki we Wrocławiu. Już obecnie start w niej zapowiedziało i stwierdziło ponad 50 niemieckich firm i agencji.


Głosuj (0)
mariolawola 12:51:20 12/12/2014 [Powrót] Komentuj